Gazzeli çocuklar bayramın ilk gününde oyun oynadı

DHA

Gazze’deki çocukları biraz olsun rahatlatmak için anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Birleşmiş Milletler’in (BM) Filistin Ajansı (UNRWA) ve Filistin Kızılayı (PRCS) Kurban Bayramı’nın ilk gününde Gazzeli aileleri ziyaret etti, çocuklarla oyunlar oynadı.

UNRWA ekipleri, Kurban Bayramı’nın ilk gününde Gazzeli çocuklarla oyunlar oynayarak o anların fotoğraflarını tüm dünya ile paylaştı.

Mawasi Han Yunus’ta bu kez oyun etkinliği düzenlendi

Filistin Ajansı, çocuklara bayram sevinci yaşatan etkinlikle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bu Kurban Bayramı, UNRWA ekipleri, yaşadıkları her şeye rağmen Gazze’deki çocukları biraz olsun rahatlatmak için çalışıyor. Bugün Mawasi Han Yunus’ta, kendini işine adamış meslektaşlarımız çocuklara biraz neşe getirmek için oyun etkinlikleri düzenliyor.

Hastane ve aileler ziyaret edildi

PRCS ise bölgedeki hastaneleri ve aileleri ziyaret etti. İsrail’in Gazze’ye saldırıları sırasında hayatını kaybeden PRCS çalışanlarının mezarlarını ziyaret eden dernek açıklamasında, şu bilgileri verdi:

Filistin Kızılay Derneği’nden bir heyet Kurban Bayramı’nın ilk günlerinde Al-Amal Hastanesi’ni, sahadaki tıbbi noktaları ve PRCS barınma kamplarını ziyaret ederek çalışan ekiplere ve yerinden edilmiş ailelere selamlarını iletti.

Heyet ayrıca İsrail kuşatması sırasında Al-Amal Hastanesi’nin avlusuna defnedilen PRCS şehitlerinin mezarlarını da ziyaret etti.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir